Filipojakubský den a spolupráce tříd 1. A + 6. A

• Mgr. Bohumila Mikulková
  • Mgr. Hedvika Pařízková

Filipojakubský den

plný kouzelníků a čarodějnic ve třídě 1. A ve spolupráci se třídou 6. A se povedl na 100%.

Žáci 1. A si v prvním vyučovacím bloku, který probíhal ve třídě, vyzkoušeli kouzlo s tajným písmem; v barevném počítání se dětem zjevila čarodějnice a nechyběl kouzelnický lektvar. Ve druhém bloku se třída přesunula na školní zahradu, kde žáci 6. A nachystali čarodějnická stanoviště. Stanoviště u slepé ježibaby odhalilo chuťové buňky; slalom na koštěti nebyl pro nikoho žádnou překážkou; sebrat odvahu a sáhnout si do tajuplné krabice, ve které se ukývaly třeba kosti (plastové), chtělo pro některé velkou dávku odvahy. V chýši babky ježibabky nechyběla ochutnávka bylinkových čajů nebo rozpoznat tajné vůně ve skleněných lahvičkách. Kimovka pod kouzelnickými kloboučky cvičila paměť malých kouzelníků a ježibab, kdežto závody pavouků nebo netopýrů ukázaly zručnost a sílu dechu. Pokud jste zvědaví, jak celý den probíhal a jaká další stanoviště byla připravena na školní zahradě, podívejte se do galerie fotografií.

Velké poděkování patří žákům ze 6. A, kteří se své úlohy průvodců (zkušenějších kouzelníků) zhostili zodpovědně a na stanovištích byli báječní. Děkujeme ?